You are here:

نرم افزارهای آموزش الکترونیک

فرستادن به ایمیل چاپ

Tags: اینترنت | تجربیات

این چند روز درگیر راه اندازی سایت دانشکده مهندسی قائن بودم که البته هنوز خیلی کار دارد اما برای شروع آماده است. بخصوص تغییراتی که در قالب اصلی داده بودم ، باعث نمایش نادرست مطالب می شد که تا حدودی رفع شد. یکی از قسمتهای سایت که از این ترم راه افتاد ، سامانه مدیریت دروس یا سیستم آموزش مجازی دانشکده است.

نرم افزارهای بازمتن (اپن سورس)زیادی در این زمینه وجود دارد که من از سیستم مودل استفاده کردم . امکانات بسیار زیادی این سیستم دارد ازجمله امکان گذاشتن منابع هر درس، پرسش و پاسخ ، تحویل تمرین اینترنتی و کوئیز  ، نظر سنجی و مانند آن که برای مشاهده امکانات آن به سایت دانشکده می توانید رجوع کنید.

علیرغم رایگان بودن این نرم افزارها و در دسترس بودن آنها، متاسفانه اکثر دانشگاه های کشور از این سیستم های مفید استفاده نمی کنند . من فعلا فقط دانشگاه فردوسی را سراغ دارم که از سیستم Atutor استفاده می کند که از این آدرس قابل دسترسی است اما به نظر می رسد که این سیستم هم غیر فعال است.

قبل از مودل از سیستم Claroline هم استفاده کرده ام که سیستم ساده  و راحتی است. تمام سیستم های فوق با پی اچ پی بوده و از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کنند که علاوه بر دانشگاه ها در سایر مراکز آموزشی مانند آموزشگاهها نیز قابل استفاده اند.

نظرات (2)Add Comment
0
تشکر
نویسنده bebmax, فوریه 22, 2010
راستی - امکانش هست که این سیستم رو تو تدریس جایگزین جوملا کنید ؟
0
...
نویسنده سید محمد مهدی احمدیان زاده, فوریه 28, 2010
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیز
اولا راه اندازی سایت شخصیتون رو تبریک می گم و ثانیا قدردانی بابت راه اندازی این سیستم برای دانشجویان عزیز دانشکده فنی
واقعا سیستم مدرنی اانست و حتی در سایت های دانشگاه های بزرگ کشور هم چنین سیستمی کم دیده می شه
واقعا خوش به حال دانشجوهاتون به خاطر داشتن استاد به روزی همچون شما . استاد به روز نعمت بزرگیه که خیلی کم پیدا می شه و این نکته رو عملا در بیرجند مشاهده کردم . اساتید قرون وسطی و علوم تدرسی در سطح --- علم به روز اساتیدی همچون شما در قائن ، تمام کمبود های تفریحی و تحصیلیش رو از یاد ادم می بره
براتون ارزوی موفقیت می کنم و امیدوارم که همیشه به روز باشید و علم روز رو در اختیار دانشجوهاتون قرار بدین.

نظرتان را بنویسید
کوچکتر | بزرگتر

busy
آخرین بروزرسانی ( يكشنبه ، 2 اسفند 1388 ، 03:39 )