You are here:

درس های روزانه

فرستادن به ایمیل چاپ

Tags: روزانه | نظرات

امروز یاد گرفتم که

  1. برای برنامه هایی که می نویسم حتماً از تراکنش استفاده کنم . امروز یک برنامه ای که قبلا نوشته بودم و خطایی در آن پیدا شده را بررسی می کردم دیدم هنگام قسط بندی اعضاء (نرم افزار تعاونی مسکن) همزمان باید اطلاعات را در چندین جدول ذخیره کنم و اگر وسط کار خطا پیش می آمد ، اطلاعات به صورت ناقص ذخیره می شد اما اگر از تراکنش استفاده می کردم به محض وقوع خطا در بین کار، کل عملیات کنسل می شد و اطلاعات ناقص نداشتم.
  2. دوباره تجربه کردم نرم افزار وصله پینه شده ، به درد نمی خورد و بیشتر باعث اعصاب خردکنی است (چون یک جایش را که تغییر می دهی، کلی جاهای دیگر تغییر می کند) . بهترین راه، عجله نکردن در شروع برنامه نویسی و تحلیل کامل سیستم است تا مجبور نشوم آخر کار برگردم عقب و نرم افزار را بازنویسی کنم که بسیار زمانبر و خطاخیز است.
  3. از روی حرفهای یک نفر به تنهایی قضاوت نکنم . بابت برنامه ای که برای یک اداره نوشته بودم با مسوول رایانه آن دوست شده ام و ایشان بسیار از رئیس خود ناراضی بود و شکایت داشت . من هم از رئیس اداره در ذهنم ادم بد و مدیر نالایقی ساخته بودم .

امروز یکی از دوستان قدیم را که در همان اداره مشغول بود دیدم و برعکس نفر قبلی ، از رئیسش بسیار راضی بود و می گفت از بهترین مدیرهای شهرستان است و گفت هر چند  من با ایشان مشکل دارم اما حقیقت این است که مدیر توانایی است. فهمیدم که باید پخته تر عمل کنم.

  1. خداوند برای هر کس بخواهد از غیب تفضل می کند . از انتهای خیابان جانبازان که تازه کشیده شده بود ، رد می شدم و خانه هایی را دیدم که با ظاهر محقر درست کنار خیابان اصلی قرار گرفته بود و کلی سود ناخواسته ، عاید صاحب خود کرده بود. پول و ثروت اصلی دست خداست.
  2. چه ظلمی والدین معتاد به بچه های کوچک خود می کنند. بالای شرکت ما ، خانواده ای سکونت دارند که مرد خانه ، معتاد است .امروز یکی آمده بود دنبال پول چکش و با او در حال دعوا بود . بعد از رفتن آنها ، صدای گریه بچه آنها تا مدتی فکر مرا مشغول کرده بود و چیزی نمانده بود که اشکم سرازیر شود . بعید می دانم در چنین خانه ای ، استعدادی از آن کودک شکوفا شود و واقعاً دلم برای آن کودک سوخت

قبلا از خدا خواسته ام به من توفیق بدهد یک مجتمع بزرگ با بهترین امکانات برای کودکان بی سرپرست یا بد سرپرست تاسیس کنم.

نظرات (4)Add Comment
0
...
نویسنده متین, مارس 09, 2010
سلام استاد.هر بار که مطالبتون رو که سرشار از نکات علمی و عملی و اخلاقیه میخونم،به این که مدتی باهاتون بودم و زیاد توجه نکردم افسوس میخورم...
خیلی دوستون دارم استاد..
0
...
نویسنده دانشجوی سابقتون, مارس 09, 2010
استاد این دفعه زود قضاوت کردیدتوی نوشتتون گفتید نبایدازحرفهای یک نفر زود قضاوت کنید بعدش گفتید همه جیزدست خداست ولی اخرین موردی که نوشتید حرفهای بالاتونونقض کرد استاد من خیلی هارومیشناسم که توچنین خانواده ای حتی بدتراستعدادشونو شکوفا کردن
0
نشانه های خدا
نویسنده bebmax, مارس 10, 2010
-سلام استاد طبق گفته های خودتون باید ابتدا تحلیل و بررسی نمود. من نیز طی برنامه هایی که تا به الان نوشته ام و هم اکنون نیز دارم می نویسم به این نتیجه رسیده ام که یکی از مهمترین قسمت های یه برنامه و شالوده ی آن پایگاه داده است . بطوریکه اگر با بررسی های دقیق بتوان بهترین و اصولی ترین پایگاه رو طراحی نمود به میزان قابل توجهی در کد نویسی راحت تر خواهیم بود و مشکلاتی چون وصله پینه شدن نرم افزار کاهش خواهد یافت .
- راستی استاد اینجوری ارتباط ما بازدیدکننده ها و شما یکطرفه احساس میشه اگه امکانش هست به سوالات بازدیدکننده ها همین جا به نحوی پاسخ بدین ممنون میشیم.
-استاد بذارین یکی ااتفاقای عجیبی رو که چند سال پیش دیدم رو به شما هم بگم پس یه سر به سایت بزنید.
0
همیشه به یاد شما
نویسنده نسیم, مارس 12, 2010
سلام استاد وب سایتتون عالیه و از این خوشحالم که update هست حالا که به دوره کارشناسی اومدم و شما رو با استاد های دیگه مقایسه میکنم میبینم شما برای ما هیچی کم نذاشتین واقعا هرچی در توانتون بود انجام دادین هنوز از جزوه هاتون که سر کلاس مینوشتم استفاده میکنم دوست دارم همه بچه های قاین قدرتون رو بدونن و شما رو ساده از دست ندن.

نظرتان را بنویسید
کوچکتر | بزرگتر

busy
آخرین بروزرسانی ( دوشنبه ، 17 اسفند 1388 ، 20:54 )