You are here:

رانندگی و حقوقی که در نظر گرفته نمی شود

فرستادن به ایمیل چاپ

Tags: نظرات

از کل سال همین چند روز اول سال تهران به درد زندگی می خورد و شهر کمی نفس می کشد و ما هم که توفیق اجباری نصیبیمان شده که بیائیم اینجا و از این خلوتی حداکثر استفاده را بکنیم .

دیشب که قرار بود بروم یک امانتی را از یکی از اقوام بگیرم ، توی کوچه نزدیک خانه پدرخانمم که یک ماشین می تواند در آن حرکت کند، افتادم پشت سر یک پرایدی که بسیار یواش رانندگی می کرد، یک کم اینجا ناراحت شدم . درست است که رانندگی باید همراه با احتیاط باشد اما اگر قرار باشد با سرعت پائین و کمتر از استاندارد وقت بقیه را بگیریم،  نوعی تجاوز به حقوق دیگران است.

وارد خیابان اصلی که شدم و خواستم بپیچم توی خیابان سبلان، سر پیچ ناگهان یک بنده خدایی ایستاد که مسافر سوار کند به طوری که امکان حرکت برای من وجود نداشت و باید صبر می کردم تا کار آقا تمام بشود. نمی دانم این افراد چطور می بینند که  ملت بخاطر آنها منتظر مانده اند و ککشان هم نمی گزد.

توی راه برگشت ، سر یک چهارراه تا چراغ سبز شد شروع به حرکت کردم که ناگهان یک پیکان که با دیدن چراغ قرمز از رو نرفته بود با سرعت از جلوم رد شد که اگر با شتاب راه افتاده بودم، حتماً تصادف می کردم. غیر از بحث رعایت حقوق و احترام به بقیه، صرف ایجاد استرس برای بقیه هم  مذموم است.

یکی دیگر از مواردی که باز جزء این احترام به حقوق افراد است زدن راهنماست که متاسفانه توی قاین ما کمتر رعایت می شود. بارها پیش آمده است که سر یک تقاطع به خاطر عبور یک ماشین ایستاده ام و ماشین با رسیدن به چهارراه به جای عبور مستقیم ، از مسیری دیگر رفته است که اگر راهنمایش را زده بود، بنده هم می توانستم حرکت کنم.

به نظرم از روی رانندگی افراد هم تا حدودی می توان به شخصیت افراد پی برد. (هر چند خودم متاسفانه خیلی از لحاظ سرعت رعایت نمی کنم اما همیشه حواسم هست که باعث ناراحتی و تضییع حقوق بقیه نشوم)

بگذریم ، آرزوی سال خوبی را برای ایران عزیز و تک تک شماها دارم .

نظرات (1)Add Comment
0
...
نویسنده f.s, مارس 27, 2010
سلام استاد!
من هم سال نو وپيشاپيش تولدتون رو تبريك ميگم.و سالي سرشار از پيروزي و بهروزي براي شما و خانواده خوبتون آرزومندم.

متأسفانه مشكلات بخش حقوق شهروندي يكي دو تا نيست و تنها به مقررات راهنمايي و رانندگي ختم نميشه.

به اميدفردايي روشن كه جز با آگاهي
همه ملت ايران دست يافتني نيست.
پس به اميد آگاهي بيشتر همه ي مردم سرزمين پهناور ايران زمين...

نظرتان را بنویسید
کوچکتر | بزرگتر

busy
آخرین بروزرسانی ( جمعه ، 6 فروردين 1389 ، 09:41 )