You are here:

دولت یار

فرستادن به ایمیل چاپ

Tags: جامعه | نظرات

هفته گذشته برای کاری به اداره دارائی بیرجند رفتم. مسوول مربوطه نبود. بقیه هم خیلی درست حسابی جواب ندادند. رفتم و برگشتم باز هم مسوول مربوطه نبود و همکاران ایشان که می توانستند جواب بدهند تحویل نگرفتند.  امروز هم رفتم ، آن بنده خدا مرخصی بود. رفتم پیش یکی از مسوولان ارشد و گلایه کردم. گفت مسوولیت قسمت های کامپیوتری با آقای فلانی است که رفته نماز. تشریف داشته باشید تا بیایند. کمی صبر کردم و چشممان به جمال ایشان روشن شد. اما ایشان هم گفت شما نامه بنویسید ما پیگیری می کنیم . اینجا دیگه کمی عصبانی شدم و گفتم نامه را چند سال پیش نوشته ام و هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است . اینجا بود که شماره شرکت را گرفت و توی سیستم نگاه کرد و دید اصلاً مسوول مربوطه  شخص دیگری است که حضور هم داشت. از اینجا به بعد همان بنده خدایی که قبلا توی اتاق بود و به نماز نرفته بود، کارم را پیگیری کرد و با من به اتاق مربوطه آمد و دستورات و راهنمائی های لازم را داد و شکر خدا مشکل حل شد.

به نظرم پیش خدا کارراه اندازی این آقا (جناب کوشکی ) از نماز اول وقت آقایون که بقیه وقت خودشان را هم داشتند روزنامه می خواندند ارزش بیشتری داشته باشد. من مدتیه به این نتیجه رسیده ام یکی از دلایل عقب ماندگی ایران همین اسلام است و اگر ایران مسلمان نبود، خیلی بیشتر پیشرفت می کرد چون این اسلام که جز ظاهر چیزی نیست و با اسلام واقعی و آنچه باید فرسنگها فاصله داریم و همین اسلام ناقص و نصفه نیمه جلوی خیلی از کارها را گرفته است.

دیروز داشتم با یک خانم دندانپزشک صحبت می کردم که اتفاقاً فرزند شهید هم بود. می گفت هنگام مصاحبه استخدام به من گیرداده بودند که چرا چادر نداری ؟ و خانم مصاحبه کننده گفته بود که دخترم از 9 سالگی خودش چادر می پوشیده است . احتمالاً آنقدر که چادر دخترشان برایشان مهم است، راستگویی ، خیرخواهی ، تلاش و کوشش و کمک به همنوع فرزندشان برای ایشان مهم نیست. اینکه همان قدر که به نماز اهمیت می دهد به کتاب و افزایش معرفت و دانش که لازمه بندگی خداست هم اهمیت می دهد یا نه ، برایشان در درجه چندم اهمیت است .ای کاش نماد اسلام به جای چادر و ریش و مانند آن، خوبی و مهربانی و معرفت بود.

حدیثی داریم که با ظهور امام زمان دین جدیدی خواهد آمد . تمام فقها تفسیر کرده اند منظور این است که به قدری احکام نورانی اسلام قبل از ظهور تحریف و به دلخواه افراد در می آید که وقتی اسلام واقعی پیاده می شود ، به نظر دین جدیدی می آید و منظور من از اسلامی که مانع از پیشرفت است همین اسلام ظاهری پر از تحریف است که طبق روایت معصوم ، با ظهور منجی آخرالزمان بساطش برچیده خواهد شد.0(توضیح  و سند حدیث اینجاست)

به امید ظهور دولت یار .........

نظرات (0)Add Comment

نظرتان را بنویسید
کوچکتر | بزرگتر

busy
آخرین بروزرسانی ( شنبه ، 28 فروردين 1389 ، 19:05 )