You are here:

میکروبلاگ

فرستادن به ایمیل چاپ

Tags: معرفی | وب

با مفهوم وبلاگ و یادداشتهای شخصی تحت وب مطمئناً آشنا هستید. با افزایش محبوبیت این نوع سایتهای شخصی از یک طرف و وعدم وجود وقت کافی برای نوشتن مطالب تازه در وبلاگ ، نوع جدیدی از سیستم های وبلاگ بوجود آمدند که بعضی از آنها مانند سایت توئیتر امروزه یکی از معروفترین سایتهای دنیاست .

twitter-logo

دراین سایتها شما مطالب مورد علاقه تان را در حد چند جمله بیان می کنید و حتی از طریق پیام کوتاه می توانید مطلب جدیدی به وبلاگتان اضافه کنید. شعار اصلی توئیتر هم این است که : "داری چه کار می کنی؟" و شما معمولاً با توئیت کردن (اصطلاح جدیدی که نشان از رواج توئیتر در دنیا دارد) از طریق پیامک یا اینترنت به دوستانتان اعلام می کنید که در چه فکری هستید، چه کاری می کنید و یا اتفاقی در حال انجام است.

بعد از انتخابات هم توئیتر بین کاربران ایرانی بسیار رواج پیدا کرد که نتیجه آن هم فیل.تر شدن امروز آن است.

اگر مایل به تجربه این نوع از وبلاگ ها هستید پیشنهاد می کنم در سایت http://www.friendfa.com که نسخه ایرانی مشابه توئیتر است ، عضو شده و از امکانات آن استفاده کنید.

امکانات اصلی که این نوع سایتها ارائه می دهند عبارتند از :

  1. ارسال مطلب و عکس که معمولاً بسیار کوتاه است.
  2. همراهی کردن (فالو) سایر افراد .(یعنی می خواهید ببینید آنها چه می کنند که در صفحه اصلی شما فعالیتهای آنان نیز لیست می شود)
  3. اشتراک گذاری مطالب
  4. امکان بیان موافقت یا عدم موافقت با مطالب سایر اعضا (اصطلاح لایک زدن که اگر موافق باشید لایک می زنید یا در سایت معرفی شده گزینه پسندیدم را انتخاب می کنید.)
  5. امکان ایجاد گروه یا عضویت در یک گروه

 

بهتر است که خودتان این نوع سایتها را به شخصه تجربه کنید.

 

نظرات (0)Add Comment

نظرتان را بنویسید
کوچکتر | بزرگتر

busy
آخرین بروزرسانی ( جمعه ، 7 خرداد 1389 ، 18:17 )