You are here:

به دنبال قالبی برای سایت

فرستادن به ایمیل چاپ

Tags: تجربیات | تخصصی | معرفی | وب

برای انجام یکی از پروژه های فعلی برنامه نویسی ، تصمیم گرفتم برنامه را مبتنی بر وب بنویسم . هم به این دلیل که خودم را مجبور کنم با چهارچوب کد ایگنایتر (CI - از چهارچوب های پی اچ پی) آشنا شوم و هم اینکه مدیریت و پشتیبانی برنامه های تحت وب راحت تر است و نیز گرایش جهانی به سمت برنامه های مبتنی بر وب است.

دنبال قالبی برای این برنامه بودم و کلی سایت که هر کدام حاوی نمونه سایتهای زیادی بودند که می شد از آنها ایده گرفت را هم بررسی کردم. از جمله سایتهای زیر :

بعضی از نمونه سایتها، واقعاً زیبا طراحی شده بودند اما چون هدفم طراحی سایت نبود و می خواستم برنامه ای کاربردی اما تحت وب بنویسم دنبال یک ظاهر ساده و در عین حال شیک بودم. در میان جستجوهایم به یک مقاله آموزشی در طراحی یک سایت با HTML 5 و CSS3 که هر دو جدیدترین استانداردهای طراحی وب هستند به کمک یک مثال عملی برخوردم. دقیقاً همانی بود که می خواستم چون ساده بود و مدرن و همراه با توضیح.  در صورتی که برای استفاده از کدهای اچ تی ام ال بقیه سایتها و فهمیدن شیوه نامه های (CSS) مورد استفاده کلی باید زمان صرف می کردم . بنابراین به همین مثال به عنوان مبنای کار بسنده کردم. هر چند برخی از امکانات آن در برخی مرورگرها مانند IE 8 هنوز پشتیبانی نشده بود، اما چون برنامه کاربران محدودی دارد، می توانم فعلاً آنها را تشویق به استفاده از فایرفاکس یا نسخه جدیدتر IE نمایم.

در هر صورت، یک قسمتهایی از مثال فوق را حذف کردم و قسمتهایی را هم به آن افزودم تا تقریباً همانی شد که مد نظرم بود.

اگر می خواهید تا حدودی با این دو تا استاندارد جدید وب آشنا شوید ، توصیه می کنم این مقاله آموزشی را از دست ندهید.

اگر می خواهید یکی از بازیهایی که با HTML5 نوشته شده است را ببینید، اینجا را کلیک کنید. از مهمترین مزایای این نسخه از اچ تی ام ال، افزودن قابلیت های انیمیشن مانند فلش به استاندارد طراحی وب است که در بازی فوق کاملا مشاهده می کنید.

نظرات (1)Add Comment
0
...
نویسنده لطفا ما رو جهاني نكنيد..., سپتامبر 18, 2010
سلام حاجي لطفا در مورد رفتن به مالزي ما را روشن بفرماييد.خداييش براتون دلمون تنگ ميشه ها ... اگه خوبيم كه از خودمونه ولي بدي كه نداريم باور كن.!! بهرحال هرجا باشيد موفقيت شما رو از خدا خواستيم و بازم ميگيم بخاطر روي گل جدّتون بيشترش كنه.

نظرتان را بنویسید
کوچکتر | بزرگتر

busy
آخرین بروزرسانی ( جمعه ، 26 شهریور 1389 ، 07:13 )