You are here:

توهم فانتزی

فرستادن به ایمیل چاپ

Tags: جامعه | روزانه، نظرات

مدتیه با هر کی دارم صحبت می کنم از اوضاع به هم ریخته کشور و عدم مدیریت صحیح ، پارتی بازی ، بیکاری ، عدم شایسته سالاری و هزار مشکل دیگر صحبت می کند به طوری که تو این چند ماه صدها مثال به گوشم خورده است.

تلویزیون را که نگاه می کنم ، می بینم همه چیز خوب است ، بیکاری کم شده ، تورم پائین آمده است ، کشور رو به پیشرفت است ...

فکر کنم دچار توهم شده ام .....

نظرات (12)Add Comment
0
مثبت اندیشی نابجای وزراء!!
نویسنده f.s, سپتامبر 19, 2010
شاه عباس از وزیر خود پرسید:امسال اوضاع اقتصادی كشور چگونه است؟"
وزیر گفت:الحمدالله به گونه ای است كه تمام پینه دوزان توانستند به زیارت كعبه روند!

شاه عباس گفت:نادان! اگر اوضاع مالی مردم خوب بود می بایست كفاشان به مكه می رفتند نه پینه دوزان، چون مردم نمی توانند كفش بخرند ناچار به تعمیرش می پردازند، بررسی كن و علت آن را پیدا نما تا كار را اصلاح كنیم.
0
...
نویسنده AdminTehran, سپتامبر 21, 2010
دلا تا کی در این دنیا فریب این و آن بینی** یکی فارغ شو زین چاه ظلمانی تا دنیای دگر بینی

گاهی اوقات دروغها به حدی بزرگ می شن که به عقیده ی خودم تبدیل به واقعیت می شن؟
به وضعیت بد اقتصادی کشور و اینکه مدیریت بسیار بدی که داره هیچ کس نمی تونه انتقاد کنه؟ چون مملکت اسلامیه و حامی مکتب ولایت و مگه میشه به حکومت اسلامی انتقاد کرد؟ الحمدلله مردم ما هم چقدر عوامگرا و پوپولیست اند
بی درنگ یاد هرج و مرج های اقتصادی جامعه می افتی، یاد پارتی بازی های اون، یاد بیکاری کارگران اخراج شده ایران خودرو و ساسان و لاستیک البرز و ... ، یاد دزدیهایی که با لیبل دین صورت می گیرد، دزدیهایی از سوی ادارات بسیار مطرح دولتی که با عنوان استخدام صورت می گیرد، وام های خود اشتغالی اعطا شده مهر رضا به افراد خاص و با کمال افتخار میگی که من مسلمونم، آره من همونیم که تمدن چند هزار ساله دارم و من حامی مکتب ولایت X هستم و به اسم اسلام چه کارها که نمی کنی ؟ به گفته ی بقایی رئیس سازمان میراث فرهنگی(که خودش هم در زمره ی همین گروههاست) احمدی نژاد کوروش کبیر قرن بیست و یک است، لیک او نمی داند:

1.احمدی نژاد خبر از تاخیر پرداخت مطالبات کارمندان دولت(حداقل چهار پنج ماهه) در دوران حکومتش ندارد.
2.خبر از گرانیها و تورم شدید پنج ساله ندارد.
3.خبر از افزایش تحریمها علیه کشورش ندارد.(واردات کالای چینی که پیش از این وارد نمی شد ، کامیونهای هوو و سایر اقلام دلیلی بر این مدعاست)
4.خبر از افزایش نرخ بیکاری و اخراج کارگران ندارد.
5.اون با سیاست های غلط همسان سازی اقشار جامعه ، قشر ثروتمند را غنی تر کرد و قشر متوسط جامعه که خیل جامعه را تشکیل می داد بیچاره کرد.
6.خبر از هزاران بی عدالتی صورت گرفته در همه جا ندارد.
7.خبر از این همه اختناق و وحشت در جامعه ندارد.

بعد ادعای حقوق بشر میکند و منتظر ظهور منجی عالم بشریت است.


من هم با تمام جدیت و صلابت میگم دست مریزاد به پرسنل 22 نفری Farsi1 در حالی میدونم 5000 هزار نفری که فقط در صدا سیمای تهران مشغول به کارند و من می دانم که برنامه های غیر حقیقی باید از لحاظ نزدیک به واقعیت بودن چک شود و من می دانم که اینها همه اش کار این پرسنل عظیم است.
0
...
نویسنده ؟, سپتامبر 23, 2010
در زمان حضرت علي هم اين مشكلات بوده
از كجا معلوم الان هم اگه كس ديگه اي بر مسند كار بود هيچ مشكلي نبود؟
اصلا چرا راه دور برم.خود ماها الان كه يك پست و مقام آنچناني نداريم آياد تمامي وظايف محولمون را به نحو احسنت انجام ميديم؟
آيا از همين موقعيتي كه در برابر مقامهاي اونها صفره از موقعيتمون هيچ وقت سواستفاده نكرديم؟
چرا فكر مي كنيم اگه ما يا كس ديگه اي جاي اونها بود وضعيت بهتر بود؟
0
...
نویسنده مریم, سپتامبر 24, 2010
مدتیه مردم یاد گرفتن هرجا کم میارن و نمیتونن مشکلشون رو حل کنن بندازن گردن دولت و این و اون..
بر منکرش لعنت که مشکلات زیاده، پارتی زیاده، بیت المال خوری زیاده ولی این مشکل فقط مربوط به یک شخص یا گروه خاص نیست از همین خونه خودمون شروع کنیم، خیلی وقتا برای حل یه مشکل کوچولو توی یک اداره فزرتی دنبال پارتی می گردیم حتی دیدم کسایی رو که ادعا دارند اما خودشون از بیت المال دارن می خورن شاید این خوردن خیلی به چشم نیاد چون کوچیکه اما واقعیت اینه که به بیشتر از این دستشون نمی رسه و شاید اگه دستشون می رسید اون ها هم می شدن عین گنده ترا. اگه هممون یاد بگیریم که مشکلات رو از توی خونه خودمون حل کنیم به دنبالش مشکلات جامعه هم حل می شه اما همه دوسن دارن دیگران خوب باشن . اینا رو نمیگم که کار کله گنده ها رو توجیه کنم خب معلومه اون ها هم مقصرن، خیلی هم مقصرن اما همیشه همین بوده و مربوط به یک دولت خاص نیست و هر دولت دیگه ای هم که بیاد همین خواهد بود فقط نوع " حق خوری" تغییر می کنه.. فقط و فقط یه نفر می تونه همه چی رو تغییر بده
به امید ظهورش...
0
...
نویسنده a guest, سپتامبر 26, 2010
ببین اگه مرد میدونی خودتو برای خدمت به مردم در حدی که میتونی آماده کن این همه هم نق نزن. تا مشکل نباشه که چیزی یاد نمیگیریم و به هیچی هم نمیرسیم.ما همه همین که از دستمون بر میاد رو باید بکار بگیریم و آنچه که داریم رو نباید از دست بدیم . بقول دوستمون زمان امام علی هم کارشکنی بود زمان جد و آباد ما هم بدتر از این بود پس طبق تاریخ باید این چیزا عادی باشه.
0
...
نویسنده مسعود, سپتامبر 28, 2010
زمان نیاکان ما کوروش بود، زمان نیاکان ماحسین بود منصوربود، نزدیکتر مصدق یود، شریعتی بود، مردان مرد بودند؛ وامروز هم از این مردان هستند. سکوت یعنی مرگ. این دل نوشته نق نبود بلکه احساس وظیفه یک انسان آگاه به وطن و هموطن بود.
0
...
نویسنده ورودی کامپ 86, اكتبر 06, 2010
آه...سلام استاد یادتونه ما میومدیم پیشتون و گله و شکایت میکردیم از اوضاع و از قارنی و رعنایی و فرشاد‍؟ (این سه نفر رو هرگز ازشون نمیگذرم)یادتونه همیشه به ما میگفتین اشکال نداره اینا همش خاطره ست،یادتونه؟اونا همش مربوط به یه مجموعه کوچیک بود که شما هم به عنوان یه مسئول حضور داشتید ولی چی شد اون همه رنج و سختی که توی اون سرمای سال 87 کشیدیم اون موقع شما توی خونه راحت داشتید زندگی میکردید.آره استاد اونجا شما حداقل سهمی که داشتید این بود که جزیی از اونایی بودید که باعث این همه رنجش ما شدن.حالا جامعه بزرگتر مشکلاتش هم بیشتر.حالا من میگم اینا همش خاطرست البته واسه وقتی مردیم.
0
يه توضيح كوچولو
نویسنده بنائي, اكتبر 06, 2010
الان كه تازه استخدام شدم و مديرگروهم؛ هيچ نقشي توي آموزشكده جز انتخاب اساتيد گروه و تقسيم دروس ندارم چه برسه به سال 87 كه هم اوايل سال سرباز بودم و بعدشم تا استخدام بشم كه يكسال طول كشيد هيچ سمتي و حقوقي هم نداشتم جز حق التدريسي .

نكته بعدي اينه كه تو قران هم صراحتا اومده اگه كسي از شما درخواستي داره و قادر به انجام اون نيستيد حداقل با لحن خوشي باهاش صحبت كنيد منم حداكثر كاري كه مي تونستم بكنم اين بود كه بگم اينا خاطره است و گذرا كه شايد اندكي از بار غمهاتون كم بشه .
با اين وجود اگه قصوري بوده؛ عذرخواهم
0
...
نویسنده a guest, اكتبر 07, 2010
آخه نمیشه حق رو نادیده گرفت... راست میگید اون روزا شما هم دستتون به جایی بند نبود و با این حال ما رو دلداری میدادید.ممنون که به یادم اوردید ولی روزای خیلی سختی بود خدا ازشون نگذره .بهر حال خواستم بگم اونم یه جامعه بود که درون همین جامعه ی کنونیست.
0
...
نویسنده ورودی85کامپ, اكتبر 08, 2010
سلام
والاتوقاین که خیلی حقمون ضایع شد!
خاطره هاشم فراموش نشدنیه:سینوزیت و ...
ولی بازم گرمی وصمیمیت استاد بنایی یکم اونجارو قابل تحمل کردولی نمیدونم کی میخواد جواب گوی چیزایی را که ازدست دادیم باشه؟
0
...
نویسنده a guest, اكتبر 12, 2010
سلام مطلبتون رو دیدم یاد فیلم "دموکراسی تو روز روشن" افتادم.تو این فیلم اگرچه تاحدودی مقام جهاد و دفاع رو زیر سوال برده ولی مطلب زیاد داره.هرکس ندیده توصیه میکنم یه بار هم شده دانلود کنه و ببینه .
0
...
نویسنده کامپیوتر87, نوامبر 06, 2010
با عرض سلام خدمت استاد گرامی
استاد واقعا دلم برا نشستن توی کلاساتون تنگ شده و امیدوارم شرایطی پیش بیاد و دوباره سر کلاساتون بشینم و از اطلاعاتتون استفاده کنم.
اما درمورد گله سال87باید بگم درسته خیلی شرایط سخت بود مخصوصا برا ورودی ها که احساس میکردن دانشگاه شاید بهشته و خیلی از امکانات رو داره ولی با بی امکاناتی مواجه شدن ...
خلاصه این رو باید به تمامی ورودی ها و شاید خیلی از دوستانم بگم که درسته قاین امکانات درستی نداشت ولی درعوض استادی داشت که به دنیا می ارزید باید یادمون باشه که هیچ وقت تمام خوبی ها یک جا جمع نمی شه قدر تمامی لحظات رو بدونیم که معلوم نیست فرصتی باقی باشه.
موفق باشید

نظرتان را بنویسید
کوچکتر | بزرگتر

busy