You are here:

کمی شعار لطفاً

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

Tags: جامعه | روزانه | نظرات

نوشتن و خوب نوشتن ، هم وقت گیر است و هم مشکل.

می خواستم درباره روز معلم کمی بنویسم ،

درباره اهمیت پدر و مادر و اینکه چرا خداوند بعد از عبادت خود خدمت به آنها را از ما خواسته است ،

درباره عدم اعلام نرخ بیکاری در دوسا ل اخیر،

درباره عدم اعلام نرخ رشد اقتصادی کشور در چند سال گذشته ،

درباره ......

دیدم همه اینها باز هم بوی شعار می دهد و مشکلات را به گردن بقیه انداختن و خدا می داند که چقدر از این شعار شنیدن ها روحاً خسته شده ام ....

همه توی این جامعه می خواهند نصیحتت کنند و مشکلات کشور را ریشه یابی کنند اما غافل ازینکه دل و دماغی برای نصیحت ها نمانده است و مردم تشنه دیدن خوبی ها هستند نه شنیدن وصف آنها .

یاد سخن زیبایی افتادم که می گفت در جوانی می خواستم دنیا را اصلاح کنم . بزرگتر که شدم با خود گفتم اطرافیان خودم را بتوانم اصلاح کنم هم برایم کافیست . بزرگتر که شدم فهمیدم ای کاش از روز اول فقط خود را اصلاح می کردم .....

نظرات (2)Add Comment
0
...
نویسنده a guest, مه 03, 2011
سلام اول که روز (گذشته)استاد مبارک.به یاد دقیقا همون دوشنبه بعد از ظهری که واستون جشن گرفتیمو کلی ضد حال بهمون زدید و روز خوشمون رو که واستون کلی ذوق به خرج دادیم رو کوفتمون کردید جالبه ها دقیقا دوشنبه مثل امسال ولی فکر کنم نزدیک به دو سالی داره ازش میگذره...ولی خوب اینا همش خاطره اس!!!
راستی فکر نمیکنید اگه یه کم از این دنیای وا نفسا که به قول خودتون شعاره و تماما دروغ و خیانت و ظلم در برگرفته فاصله بگیرید و یه کم احساس سبک بالی کنید و با اخلاق و رفتار تون به دانشجوهاتون علاوه بر سی پلاس پلاس و سی شارپ و بازار کارو... درس اخلاق و اندیشه انسان بودن رو بدید؟باور کنید همینا هستن که یه روز بر کرسی قدرت میشینن و خلاف میکنن یا انسانهای شریفی میشن.من به عنوان کسیکه یه روز دانشجو بوده و استادای هر چند به تعداد کم ولی خوب و بد رو با هم دیده تاثیر استاد رو بر خودم دیدم و هنوز هم از خوباش یاد میکنم و آه حسرت از دست دادنشون رو میکشم.(البته قید کنم که فکر نکنید خواسته باشم کلا بر شما عیب بگیرم نه ولی خب خوبه بعضی مواقع ساده ترینا رو هم به یاد هم بیاریم)
0
...
نویسنده مسعود, مه 05, 2011
به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل
که گر مراد نیابم به قدر وسع بکوشم
با دو جمله آخر نوشتتون مخالفم.ما تو جامعه زندگی می کنیم و در اتفاقات اون نقش داریم و مسؤولیم.ما میتونیم تغییر ایجاد کنیم.مهم نیست چقدر موفق میشیم.
مهم به کار بستن حداکثر فکر و توانمونه. B)

نظرتان را بنویسید
کوچکتر | بزرگتر

busy
آخرین بروزرسانی ( سه شنبه ، 13 ارديبهشت 1390 ، 18:20 )