You are here:

مهم ترین اصل ازدواج

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

Tags: ازدواج

به نظر من مهم ترین عامل دوام و خوشبختی در ازدواج ، اخلاق خوب دو طرف است  حتی بالاتر از اصل و نسب و دیانت فرد. البته این نظر شخصی بنده است  و قلباً به آن معتقدم .

فرض کنید همسر شما نماز و روزه اش سر جا باشد آنهم به بهترین شکل یا از خانواده بسیار استخوان دار و اصیلی باشد اما بد اخلاق باشد، زود عصبانی شود، به احساسات شما توجه نداشته باشد و در یک کلام ، بد اخلاق باشد آن لذتی که باید را از زندگی مشترک نخواهید برد.

ریاضیدانی این مساله را به زیبایی بیان کرده است :

روزی از دانشمندی ریاضیدان، نظرش را در باره زن و مرد پرسیدند، جواب داد
اگر زن یا مرد دارای اخلاق باشند، پس مساوی هستند با عدد  یک = ۱ 
اگر دارای زیبایی هم باشند، پس یک صفر جلوی عدد یک میگذاریم = ۱۰
اگر پول هم داشته باشند، دوتا صفر جلوی عدد یک میگذاریم = ۱۰۰
اگر دارای اصل و نصب هم باشند، پس سه تا صفر جلوی عدد یک میگذاریم = ۱۰۰۰
ولی اگر زمانی عدد یک رفت (اخلاق)، چیزی به جز صفر باقی نمی ماند و صفر هم به تنهایی هیچ نیست، پس آن انسان هیچ ارزشی نخواهد داشت

نظرات (2)Add Comment
0
...
نویسنده a guest, اوت 03, 2011
سلام
این نکته ای که میگین خیلی جالبه،بدرد منم خیلی میخوره که این روزا سخت درگیرشم،ولی خانواده که اول اصالت و کار و این جور چیزا رو مد نظر قرار میدن smilies/sad.gif تازه میگن تو تجربه زندگی نداری،ما میدونیم واسه زندگی چی لازمه؟کاش ازدواج هم به شکلی می بود که اول آدم تجربه شو میداشت بعدش ازدواج می کردواقعاریسک بزرگیه!با آدمی که تازه دفعه ی اوله داری می بینیش و یک شناخت سطحی تصمیم بگیری می تونی یک عمر باهاش زندگی کنی یانه؟حالا فرض کنیم خانواده ها هم همدیگروبشناسن اولا که بچه ها خیلی متفاوت با خانواده فکر میکنن،دوما حالاازکجامعلوم اخلاقاشون باهم جور باشه!
0
...
نویسنده مجردی که از موقعیتش کاملا رازی, اوت 11, 2011
سلام من یکی که ترجیح میدم ازدواج نکنم.اینطوری لا اقل خیالم راحته که کسی در آینده بهم نامردی نمیکنه بس که آمار طلاق بالا رفته آدم به هیشکی اعتماد نداره. :s تازه این دوره زمونه لبخندهای فریبانه اینقد زیاده که نمیشه فهمید طرف واقعا دوستت داره یا داره سرت رو شیره میماله.اگه اینو شما برای من روشن کنید واقعا یک راز بزرگ سر به مهر از نامردی ها رو گشودید.

نظرتان را بنویسید
کوچکتر | بزرگتر

busy
آخرین بروزرسانی ( سه شنبه ، 11 مرداد 1390 ، 16:47 )