You are here:

برنامه رایگان دبیرخانه - درسها و نکته ها

چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

Tags: تجربیات | تخصصی | نرم افزار

چندی پیش ، راجع به پروژه ای که بابت مراکز بهداشت استان و مشکلاتی که باعث شد نسخه اس کیو ال سرور را از 2008 به 2005 تنزیل دهیم ، صحبت کردم . نیز در مقاله ای دیگر به ضرورت انتخاب درست سیستم مدیریت داده ها در پروژه های امروزی اشاره کردم.

چند روز گذشته از طریق خبرخوان سایت نکته های دات نت، با برنامه دبیرخانه آقای صحرائی آشنا شدم که به دو دلیل برایم بسیار جالب بود . نکته اول اینکه ایشان برنامه را رایگان برای دانلود در سایت خود گذاشته بود . برنامه ای کوچک و جمع و جور که برای شرکتها و ادارات کوچک برای ثبت اطلاعات نامه های وارده و صادره ، مفید و کاربردی است بخصوص که امکان ذخیره تصاویر اسکن شده نامه را نیز دارا می باشد.

نکته دوم حجم کم برنامه (حدود 5 مگابایت) و عدم نیاز به نصب برنامه خاصی غیر از دات نت 2 (که معمولاً روی اکثر سیستمهای امروزی موجود است) بود.

یعنی تنها با کپی کردن برنامه در سیستم نهایی (به شرط نصب دات نت) ، هیچ تنظیم دیگری لازم نیست. بخصوص عدم نیاز به نصب سیستم پایگاه داده آن ، برایم جالب بود. برای مدیریت پایگاه داده از SQLite استفاده شده بود که تنها یک فایل دی ال ال بود کنار فایل اجرایی برنامه.

برای بسیاری از برنامه هایی که تعداد رکوردهای محدودی دارند (حدود چند صد هزار ) و حجم داده رکوردها هم بالا نیست ، این پایگاه داده می تواند یک انتخاب بسیار مناسب باشد. در پی اچ پی به طور پیش فرض این پایگاه داده پشتیبانی می شود و در گوشی های همراه اندروید نیز به صورت پیش فرض در اختیار برنامه نویسان قرار دارد.

خلاصه کلام این که آشنایی با برنامه آقای دبیرخانه آقای صحرائی باعث شد کمی هوشمندانه تر سیستم مدیریت داده های خودم را در پروژه ها و سفارش های بیرون انتخاب کنم .

نظرات (4)Add Comment
0
تشکر
نویسنده مجتبی صحرائی, اكتبر 30, 2011
سلام
ممنون از نظرتون دریاره این نرم افزار
0
...
نویسنده زهرا, دسامبر 14, 2012
سلام یه سوال داشتم ...
من هرچی نامه میزنم داخل این نرم افزار save نمیشه میشه لطفاً راهنماییم کنید.
ممنون.
0
...
نویسنده محمدرضا امینی, آوریل 07, 2013
با سلام
چگونه میتوان نامه ها ی شماره شده که قابل حذف نیست را حذف وویرایش نمود؟
چگونه میشود از برنامه هم، نامه ارسال یا فاکس نمود؟
بنائی :
بنده فقط برنامه نوشته شده توسط آقای صحرایی را در سایت گذاشته ام و برای سوال درباره برنامه به سایت خود ایشان مراجعه کنید.
0
نرم افزار مشکل داره
نویسنده سید تقی, آوریل 19, 2015
نامه سیو نمیشه بعضی از ایکوناش غیر فعال میشه و بعد حتی از برنامه دیگه خارج نمیشه
بنائی : برنامه متعلق به شخص دیگریه که آدرسش را ذکر کردم .

نظرتان را بنویسید
کوچکتر | بزرگتر

busy
آخرین بروزرسانی ( سه شنبه ، 3 آبان 1390 ، 04:25 )