You are here:

برنامه نویسی تلویزیون - گامی به جلو در فراگیری خانه های هوشمند

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

Tags: تجربیات | تخصصی | معرفی

در اواخر دوران دانشجویی حدود ده سال پیش با مفهوم خانه‌های هوشمند آشنا شدم. خانه‌هایی که تمام وسایل داخل آن مانند یخچال، تلویزیون، کولر و امثال آن‌ها دارای پردازنده و برنامه‌های کنترل کننده هستند و می‌توان آن‌ها را به دلخواه برنامه ریزی کرد. مثلاً از طریق اینترنت، شوفاژ خانه را چند ساعت قبل از رسیدن به خانه روشن کرد. البته این حالت بسیار ایده آل یک خانه است و در سطحی پائین تر امروزه در ایران نیز پیاده سازی شده است.

این ایده آنزمان کمی دور از واقعیت‌های بازار بود و یا حداقل من نمونه‌ای از آن در بازار مشاهده نکرده بودم. چند روز پیش مسابقه برنامه نویسی ال جی برای تلویزیون‌های هوشمند را دیدم که برایم بسیار جالب بود.

اینکه بتوانید برنامه‌هایی بنویسید که روی تلویزیون اجرا شود مانند بازی، مرور اینترنت، مشاهده و ویرایش عکس‌ها و نرم افزارهایی از این قبیل که کنترل تلویزیون در این حالت نقش اصلی ورود اطلاعات را خواهد داشت.

 

هر چند در ابتدای این راه هستیم اما مطمئناً دهه آینده دهه وسایل هوشمند خواهد بود و به عنوان یکی از فیلدهای رو به گسترش دنیای نرم افزار می‌توانید روی این حوزه نیز سرمایه گذاری کنید.

نظرات (2)Add Comment
0
ضرورت استفاده از تکنولوژی های جدید
نویسنده نباتی, نوامبر 14, 2011
ممنون از پست عالیتون. منم SDKهای مربوطه را دانلود کردم و واقعا جالبه که شرکتی که فعالیتهای سخت افزاری داره اینطوری میاد بستر نرم افزاری تولیدات خودشو این طوری گسترش میده که علاوه بر اینکه ابزارهای برنامه نویسی محصولاتش را براحتی در اختیار علاقه مندان قرار داده، از ایده های جدید هم انطوری حمایت می کنه.در مهیا کردن توسعه نرم افزاریشون به حدی زیبا کار کردن که دیگه نیازی نیست برای کار کردن با برنامه نویسی آن جزئیات سخت افزاری سیستمهاشونو بدونین. فقط کافیه با همین HTML و CSS و جاوا اسکریپت و البته برای ارائه کارهای حرفه ای تر و زیباتر ActionScript دونست .در محیط Digital Siging Tools کد مورد نظر را نوشته و با استفاده از Emulator خروجی صفحات طراحی شده را مشاهده کرد. به نظر من با افزایش استفاده جنبه های وب و مهیا شدن بسترهای ارتباطی جدید این نیاز احساس می شود کهWeb Application های ما از نظر نحوه ی اجرا در وسیله های ارتباط جمعی امروزی هیچ نقصی نداشته باشن. تا چند سال پیش استفاده از اینترنت محدود به PCها و لپ تاپ ها بود. .ولی امروزه با گسترش تعداد کاربران وب و رسانه ها ارتباطی از قبیل SmartTVها، موبایلها، Tabbletها (که حاصل رنج و خلاقیت استیو جابز است که با همین وسیله استفاده از اینترنت جیبی و آنی کرد و استفاده ی آن در ایران در حال گسترش هست) این انتظار می رود که در طراحی اپلیکیشنهای وب همه ی این وسایل در نظر گرفته شوند و من هم از Emulator این SDK بمنظور تست اجرای این صفحات در SmartTVها استفاده خواهم کرد.
0
به رنگ آینه
نویسنده ALI, نوامبر 16, 2011
سلام مهندس

امروز چهارشنبه ۲۵مهرماه شیراز-به طور اتفاقی با وب سایت شما برخوردم واقعا مطالبش زیبا بود بدون اغراق عرض میکنم

به وجود شما همشهری افتخار میکنم . (لینکتان نمودم ) برقرار باشید

نظرتان را بنویسید
کوچکتر | بزرگتر

busy