You are here:

بررسی سه زبان رابی ، پایتون و پی اچ پی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

Tags: تجربیات | تخصصی | مقایسه

همانطور که زبان ایرانی ، آلمانی و انگلیسی تفاوت های زیادی با هم دارند و هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند ، در حوزه برنامه نویسی هم این قانون برقرار است . زبانهای برنامه سازی علیرغم داشتن خصوصیات مشترک فراوان، ویژگیهای خاص و متمایزی دارند که برای کاربردهای مختلف می توانند هر کدام گزینه بهتری باشند.

هر چند برخی زبانها رواج بیشتری دارند اما همیشه بهترین نیستند . مقاله ای دیدم در سایت یودمی دیدم راجع به جنگ زبانهای برنامه نویسی و مقایسه سه زبان پی اچ پی ، پایتون و رابی که جزء رایجترین زبانهای مورد استفاده امروز دنیا هستند.

با اینفوگرافیکی که بار اصلی این مقاله را به دوش می کشد ، به خوبی می توانید تفاوت این زبانها، استفاده کنندگان از آنها و میزان محبوبیتشان را ببینید.

اما به طور خلاصه ، مهمترین مزیت پی اچ پی رواج آن و نیز بازار کار بهتر آن است و الا از نظر سادگی و سرعت اجرا دو زبان دیگر نتایج بهتری نشان داده اند. رتبه بندی سایت معروف تیوب نیز کاهش محبوبیت پی اچ پی و افزایش محبوبیت پایتون را نشان می دهد.

در هر صورت برای مشاهده این اینفوگرافیک می توانید از این  لینک استفاده کنید.

مقالات مرتبط :

محبوبیت زبانهای برنامه سازی

نظرات (1)Add Comment
0
آموزش کامل برنامه نویسی پایتون
نویسنده python-geek, مه 28, 2013
بهترین مرجع آموزش پایتون در کشور، وبسایت پایتون آبی، تولید کننده فیلم های آموزشی فارسی، مقالات و کتب برنامه نویسی، کلاس های آموزش برنامه نویسی پایتون، به نشانی blue-python.tk یک کتاب آموزش پایتون به نام "پایتون آبی" را منتشر کرده است که این کتاب آموزش پایتون را از مقدماتی تا حرفه ای ترین سطوح انجام داده و با مثالهای ساده و متعدد آموزش را پیش برده است، برای دانلود کتاب به سایت blue-python.tk مراجعه نمایید.
مولف کتاب: مهندس رامان عشقی
شماره تماس مولف: 09357705065

لازم به ذکر است می توانید نرم افزارهای مورد نیاز پایتون، فیلم های آموزشی فارسی و بسیاری دیگر از منابع پایتون را از همین وبسایت دریافت نمایید.

نظرتان را بنویسید
کوچکتر | بزرگتر

busy