You are here:

مدیریت دانش

فرستادن به ایمیل چاپ

Tags: تجربیات | تخصصی

چند روز پیش در با یکی از اقوام که در قسمت طراحی فضای سبز شهرداری منطقه 4 تهران مشغول فعالیت است، صحبت می کردم.  این بحث مطرح شد که گفت من حدود بیست سال تجربه ام را در یک دفترچه یادداشت نوشته ام . اینکه کدام گیاهان برای کدام فصل مناسبند، کدام ها برای شیب های تند، کدام درختان باعث جذب پرندگان به پارکها می شوند و مسائلی از این قبیل .

پیشنهاد من به ایشان تبدیل این تجربیات به یک کتاب در این زمینه یا ایجاد یک وب سایت تخصصی فضای سبز بود اما فکری که ذهنم را مشغول کرد این بود که در هر اداره و سازمان و شرکتی ، افراد بعد از چندین سال صاحب تجربه ها و اندوخته های ارزشمندی می شوند که متاسفانه هیچ جا ثبت و بایگانی نمی شود که نفر بعدی بتواند از آنها استفاده کند

این نیاز باعث بوجود آمدن مبحثی در علوم رایانه به نام "مدیریت دانش" شده است که به مسائلی که در ثبت ، طبقه بندی ، جستجو و نحوه نمایش تجربیات مهم است می پردازد .

البته در سیاستهای کلی نظام هم باید طوری برنامه ریزی شود که مدیریت دانش در هر سازمان و اداره ، یک بحث نهادینه شده و دارای اولویت باشد .

نظرات (1)Add Comment
0
...
نویسنده مزارعی, ژانویه 28, 2012
سلام اگه این کار انجام بشه خیلی عالی میشه چون دیگه مثلا اگه نسل ما وارد کارهایی بشن که برای پیشرفت سریع به این تجربه ها نیاز داشته باشن دیگه نیاز نیست راهی رو که دیگران رفته اند رو دوباره طی کنین و در عوض به تکمیل کردن راه مشغول میشن . خیلی برام جالب بود این موضوع جای بحث زیادی داره ... یادم باشه اگه لازم بود در جایی اگه بحثش پیش اومد حتما مطرحش کنم!!

نظرتان را بنویسید
کوچکتر | بزرگتر

busy