You are here:

استانداردهای کدنویسی در حوزه PHP

فرستادن به ایمیل چاپ

Tags: PHP | تجربیات | تخصصی | معرفی | وب

به عنوان یک برنامه نویس تا زمانی که عضو تیمی نیستید و برای خودتان برنامه می نویسید مهم نیست نحوه نگارش کد شما به چه صورت باشد مثلا نامگذاری متغیرها ، توابع ،

کلاسهایتان چگونه باشد، تورفتگی ها را چگونه رعایت می کنید و اصولی مانند آن . اما زمانی که به صورت تیمی کار را شروع می کنید یکی از اولین مواردی که باید درباره آن به توافق برسید ، بحث استاندارد مورد استفاده در کدنویسی است (coding standard) که باعث خوانایی کدها در بین اعضای تیم می شود .

حال اگر بازه خوانایی برنامه ها را بخواهیم بازه جهانی در نظر بگیریم برای اینکه کدهایی که می نویسیم به راحتی توسط سایر برنامه نویسان دنیا قابل خواندن، عیب یابی و تفسیر باشد، باید استانداردی با حوزه جهانی را در برنامه هایمان لحاظ کنیم .

در چند سال گذشته در حوزه برنامه نویسی پی اچ پی، موردی که بیش از همه گسترش پیدا کرده است چارچوب های برنامه نویسی پی اچ پی مانند سیمفونی، زند، کدایگنایتر، لاراول و ... است بنابراین استانداردی با نام PHP FIG شکل گرفته است که مخفف  "گروه همکاری چارچوب های پی اچ پی " است و مهم ترین هدف آن هم یکسان سازی کد نویسی در این چارچوب هاست که تاکنون چندین استاندارد با کدهای PSR0,PSR1 و مانند آن را تدوین کرده اند که علاقه مندان به برنامه نویسی پی اچ پی و بخصوص کارکردن با چارچوب های برنامه نویسی پی اچ پی ، می توانند از آن ها استفاده کنند.

نظرات (1)Add Comment
0
؟؟؟
نویسنده abolfazl, ژوئن 19, 2013
همین اندازه استاندارد کافی هست ؟(PSR0,PSR1 )

نظرتان را بنویسید
کوچکتر | بزرگتر

busy
آخرین بروزرسانی ( چهارشنبه ، 1 خرداد 1392 ، 12:37 )