You are here:

انتخاب فریمورک مناسب برای طراحی وب

فرستادن به ایمیل چاپ

Tags: تجربیات

چند سالیست که حرفه ای روی سیمفونی کار می کنم و حقیقتاً روز بروز از طراحی کامل و حرفه ای آن هم لذت برده ام و هم استفاده کرده ام . بخصوص فریمورکی که جزء اولین ها در چندین حوزه مانند پشتیبانی از بانکهای اطلاعاتی NoSql، تزریق وابستگی، نسخه 5.3 پی اچ پی و مانند آن بوده و روی سایت گیت هاب هم جزء بیست پروژه محبوب برنامه نویسان دنیاست (البته در گیت هاب) .
امروز یکی از دوستان تجاری بنده در خلال صحبتی که راجع به بانک اطلاعاتی کاساندرا داشتیم اشاره کرد به این موضوع که  برای پروژه ای که در حال طراحی آن هستند و امیدوارند بازدید کنندگان بسیار زیادی داشته باشد نیاز به فریمورکی دارند که سریعترین سرعت پاسخگویی و اجرا را داشته باشد و بعد از جستجوهای فراوان به فالکون پی اچ پی رسیده اند... بعد از اتمام صحبت بنده کنجکاو شدم که این فریمورک مورد بحث را بیشتر بشناسم و راز سرعت اجرای آنرا بدانم که اتفاقا بنده هم در جستجوهایی که انجام دادم به چند مقاله و ارزیابی رسیدم که در همه آنها فالکون جزء سریعترین ها در بین فریمورک های پی اچ پی محسوب می شد.
یکی از این مقالات یک پروژه بازمتن بود که تمام فریمورک های وب را با هم مقایسه کرده بود (به نظرم کار بسیار مناسبی است ) و روز به روز هم تستهای آن کامل تر می شود و فریمورک های مختلف را هم می توان به راحتی به آن اضافه کرد که با بقیه مقایسه شود. لیست فریمورک ها و نتایج آنها را در این آدرس می توانید مشاهده کنید که در اکثر تستهای کارآیی ، فالکون پی اچ پی بسیار خوب عمل کرده است . در این آدرس هم مقایسه مشابهی را می توانید بیابید. خود سایت فالکون هم مقاله ای در این زمینه دارد.
هر چند این تستها فقط بعضی جنبه ها را بررسی کرده اند و روی یک برنامه بسیار ساده هم اجرا شده اند اما باز هم می تواند ارزیابی مناسبی از سرعت کلی هر فریمورک بدهد با این وجود، سرعت همیشه در انتخاب فریمورک نقش اصلی را ندارد.برای بسیاری از سایتها و برنامه های تحت وب، مهم تر از سرعت لحظه ای که بیشتر برای سایتهای با بازدیدکنندگان بالا مهم است، امکانات حرفه ای و تسهیل زمان تولید برنامه و نگهداشت آن است که باز هم انتخاب سیمفونی را به عنوان یکی از بهترین ها در این حوزه به همراه خواهد داشت . اما اگر سرعت لحظه ای و پردازش هزاران دستور در ثانیه مد نظر شما باشد، بهتر است سراع فریمورک هایی مانند فالکوم بروید که چون با زبان سی نوشته شده اند بسیار بهینه و موثر عمل می کنند.
نظرات (1)Add Comment
0
تشکر
نویسنده mahdi, ژوئن 04, 2013
مهندس جان عالی بود
ولی مهمترین چیز دوری از پراکندگی است
منم مثل شما همه ی این فرمیم ورکها رو زیر رو کردم تا به symfony رسیدم سیمفونی
در کل خوبه . از بقیه بهتره، سیمفونی رو شروع کردم
از شما هم خواهشمندم که سایت جدیدی رو که در مورد سیمفونی راه اندازی کردید
محکم ادمه بدهید و مرتب updateکنید و مطالب آموزشی بروز همراه با مثالها و کدهای متفاوت قرار دهید. و گروه سیمفونی رو در ایران در سایتتان راه اندازی کنید. جای خالی چنین سایتی به شدت احساس میشه
سیمفونی آینده بسیار خوبی دارد.
در مورد این نمودارها و رنکینگهای فریم ورکها حرف بسیار دارم که انشاالله در فرصت مناسب یا در این سایت و یا در سایت سیمفونی که راه اندازی کردید صحبت خواهم کرد.


نظرتان را بنویسید
کوچکتر | بزرگتر

busy
آخرین بروزرسانی ( سه شنبه ، 14 خرداد 1392 ، 21:25 )