You are here:

انتخاب درست زبان و چارچوب برنامه نویسی : تصمیمی مهم و حساس

فرستادن به ایمیل چاپ

Tags: تجربیات | تخصصی | جانگو | روبی | سیمفونی | پایتون

امشب یکی از همکاران برنامه نویس از طریق سایت سیفونی (که متاسفانه فرصت نکرده ام آنرا به روز کنم) با بنده تماس گرفت و راهنمایی خواست در باره انتخاب یک چارچوب حرفه ای و مناسب برای پروژه جدیدی که در دست اجرا دارند. تجربه فعلی آنها روی نسخه یک yii بود و دنبال چارچوبی بودند که بعضی نقایص آنرا نداشته باشد اما از طرفی نگران سنگین بودن سیمفونی به علت Full Stack بودن (کامل بودن) و نیز پیچیدگی یادگیری آن بودند .از طرفی به علت کمبود نیروی متخصص در این حوزه در ایران به سمت استفاده از زند متمایل شده بودند .

نتیجه صحبت بنده با ایشان این بود که چرا فقط به چارچوب های پی اچ پی بسنده کرده اند ؟ و ایشان عدم فرصت برای یادگیری زبان جدید را مطرح کرد که گفتم خود بنده پایتون را با آموزشهای گوگل که چند صفحه بیشتر نیست در عرض کمتر از یکساعت یاد گرفته ام و خیلی راحت می توانید با توجه به تجربه برنامه نویسی سه لایه که دارید به سراغ پایتون و یا روبی بروید که بخصوص راجع به روبی علاوه بر سادگی آن ، سرعت بالای برنامه ها در آن حداقل در مقایسه با سیمفونی که خود بنده انجام داده ام (یک پروژه یکسان هم با سیمفونی هم با روبی) می توانم به شما تضمین بدهم .

ایشان هم متقاعد شد که پایتون و جانگو را به عنوان جایگزینی برای پی اچ پی درنظربگیرد و آزمایشهای اولیه را انجام بدهد و تصمیم نهایی را بگیرد .

امیدوارم تمام دوستانی که طراحی و توسعه نرم افزارهای تحت وب را کار می کنند، به صورت حرفه ای و بسته به نیازشان چارچوب و زبان مورد نظر را انتخاب کنند .

 

نظرات (1)Add Comment
0
...
نویسنده محمد, فوریه 20, 2014
با سلام
معمولا ساختار کاری ما به اینگونه است که اول زبانی را که یادگرفته ایم دنبال راه حل می گردیم
سوال من این است که چگونه برای انجام مناسب یک برنامه فریم ورک انتخاب کنیم؟
بنائی :
با تشکر از نظر شما . زبان برنامه نویسی شاید خیلی پارامتر مهمی نباشد اما خود فریمورک و سرعت آن و امکانات آن می تواند پارامتر مهم تری در این زمینه باشد .

نظرتان را بنویسید
کوچکتر | بزرگتر

busy
آخرین بروزرسانی ( دوشنبه ، 22 مهر 1392 ، 19:52 )