You are here:

دانشجویان آن جور که ایده آل ماست .....

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

Tags: روزانه | نظرات

مدتیست که وقت آزاد خود را به تهیه و ترجمه و آماده کردن مطلب برای سایت مهندسی داده اختصاص داده ام و کمتر فرصت به روز رسانی سایت شخصی خودم را دارم با این وجود با توجه به رفع مشکلاتی که در چند سال گذشته من را مجبور به خودسانسوری کرده بود، تصمیم دارم مجدداً علاوه بر مطالب تخصصی و جدیدی که به آنها بر می خورم ، دغدغه ها و نظرات خودم را هم در این فضای کوچک دنیای مجازی منتشر کنم.

امروز به متنی از دکتر سریع القلم که تحلیل ها و متن هایش را عالمانه و مفید می دانم، برخوردم که در ابتدای یکی از کتابهای خود، آن را به دانشجویان با جملات زیر تقدیم کرده بود که واقعاً ایده آلیست برای دانشجویان و آنچه که دوست داریم باشند و باشیم :

دانشجویانی که عقلشان بر احساسشان غلبه میکند.
دانشجویانی که براي تحمل آراي دیگران تمرین میکنند.
دانشجویانی که براي چهل سال آینده خود برنامه دارند.
دانشجویانی که فرق هشت و هشت و یک دقیقه را میدانند.
دانشجویانی که رنگهاي شاد خلقت را در ظاهر خود سپاس میگویند.
دانشجویانی که با محاسبه حروف اضافه سخن میگویند.
دانشجویانی که قاعدهمند فکر میکنند.
دانشجویانی که براي هر سوالی چندین پاسخ متفاوت قائل اند.
دانشجویانی که عصبانیت خود را به تاخیر میاندازند.
دانشجویانی که شان را بر قدرت مقدم میشمارند.
دانشجویانی که در رفتار قابل پیشبینیاند.
دانشجویانی که براي افزایش قدرت کشور تامل میکنند.
دانشجویانیکه دغدغه هاي وفاي به عهد، آنهارا از خواب بیدار میکند

 

نظرات (1)Add Comment
0
اشاره ای مختصر به کتاب آقای سریع القلم
نویسنده سعید, مه 29, 2016
اقای بنایی عزیز با سلام؛ دیدم مطلبی را از محمود سریع القلم آوردید دریغم آمد که کامنتی روی آن نداشته باشم. متاسفانه دیدگاه صرفا "فنی" به همه مقولات که گریبانگیر بویژه نسل جوان ما شده می تواند به تقلیل گرایی کشانده شود. شما جوانی هستید با شور و نشاط و انگیزه و خواهان رشد و اعتلای در درجه اول تولید و تکنولوژی در کشور! این بسیار خوب است اما محمود سریع القلم یک نئولیبرال و نئوکنسرواتیو است که حالا که مشاور رئیس جمهور شده این حرف من عیان تر مشخص می شود. اینها بطور کلی، خواهان باز کردن دروازه های کشور بر روی اجناس بویژه امریکایی و اروپایی هستند فلذا تولید داخل و شرکتهای داخلی امانی برای نفس کشیدن پیدا نمی کنند. کما اینکه الان شاهد آن هستیم.
ایشان در کتاب "عقلانیت و آینده توسعه ایران" خودشان، هر آنچه که لایق خودشان هست به ملت ایران نسبت می دهند و گویا "فرهنگ گرایی" در بین اصحاب قلم، مد روز شده! این نئولیبرالهای مکتب شیکاگو بمانند هم رده های خود در دیگر کشورها، تنها یک استاد دارند و یک درس: استادشان "ساموئل هانتینگتن" و درسشان "تحقیر ملتها و یادآوری محقرانه ضعف و عقب ماندگی این کشورها و تمدنها با هدف آماده سازی اذهان آنها یا برای حمله نظامی و یا برای باز کردن دروازه های کشورشان به روی کورپوریشن های چند ملیتی!" خواهشا کمی در نقل قولها از افراد مختلف اختیاط کنید...
با تشکر
پاینده ایران

نظرتان را بنویسید
کوچکتر | بزرگتر

busy