You are here:

تبدیل تصاویر و اسکن ها به متن به کمک امکانات جدید گوگل

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

Tags: تجربیات

یکی از امکاناتی که گوگل به سرویس های خود اضافه کرده است و بخصوص برای کاربران فارسی زبان بسیار خوب و عالی عمل می کند، سرویس OCR یا تبدیل تصویر به متن است .

فرض کنید متنی از یک مجله یا روزنامه می خواهید به دوستتان ایمیل بزنید ،‌در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و یا در یک بخشی از پایان نامه یا تحقیقتان استفاده کنید . کافیست آنرا اسکن کنید یا از آن عکس بگیرید و بعد آنرا در گوگل درایو آپلود کنید در مرحله بعد روی عکس کلیک راست کرده و گزینه Open With Google Docs‌ آنرا بزنید. نوشته های فارسی و لاتین موجود در عکس به صورت خودکار استخراج شده و در گوگل داکز باز می شوند که می توانید آنها را ویرایش کرده و در سایر نرم افزارها بایک کپی پیست ساده استفاده کنید .

من خودم متنی از یک مجله را که یک صفحه چند ستونی بود اسکن کردم و مراحل فوق را انجام دادم و بسیار شگفت زده شدم چون با دقت بسیار بالایی نوشته های تصویر را استخراج کرده بود . سرویس تبدیل صوت به متن فارسی را هم که گوگل چند مدت پیش فعال کرده است که در گوشی های اندروید به راحتی می توانید با صحبت به زبان فارسی متن آنرا تحویل بگیرید .

سرویس جدید Google Photos‌ هم که امکان ذخیره نامحدود عکس های کاربران را روی سرورهای گوگل  به همراه امکان جستجوی حرفه ای و گروه بندی عکس ها و ویرایش آنلاین آنها فراهم می کند ، بسیار خیره کننده و کاربردیست .....

نظرات (3)Add Comment
0
...
نویسنده naeim jahani far, ژوئن 30, 2015
واقعا خوب کار می کنه
0
پارتیشن
نویسنده پارتیشن, نوامبر 16, 2015
بسیار ممنون...کوتاه و کاربردی بود
0
...
نویسنده امین, ژوئیه 07, 2016
خیلی جالبه

نظرتان را بنویسید
کوچکتر | بزرگتر

busy